U okviru obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, 03. studenog u Knjižnici Franjevačkog samostana održan je susret knjižničara s područja Našica u organizaciji Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice i Franjevačkog samostana Našice. Tema skupa bilo je predavanje voditelja Austrijske čitaonice Osijek Siniše Petkovića „Manjinske knjižnice – učinak Austrijske čitaonice Osijek na razvoj multikulturalnosti u lokalnoj zajednici i važnost marketinga i promidžbe u njezinom razvoju“.
Riječi dobrodošlice svima je uputila ravnateljica Knjižnice Blaža Pavlović – Radmanović. Voditeljica Razvojne matične službe Ljiljana Krpeljević prikupila je i prikazala podatke vezane za analizu stanja školskih knjižnica za proteklu 2014. godinu, istaknula je kako je veća osposobljenost stručnog kadra sve veća u knjižnicama i dotaknula se teme revizije i otkupa.
Voditelj Austrijske čitaonice Siniša Petković upoznao nas je s osnivanjem i razvojem Austrijske čitaonice, s njezinim knjižnim fondom, s aktivnostima i akcijama koje se provode tijekom cijele godine. Manifestacijama „Priče u torbi“, „Festival jezika“, samo su neke od njih kojima se kroz pjesmu, ples, običaje, radionice i izložbe želi pokazati bogatstvo i raznolikost materinjeg jezika. Austrijska čitaonica djeluje kao obavijesno, kulturno i obrazovno središte i radi na što većem komuniciranju s ljudima i uključivanjem u različite aktivnosti. Siniša Petković zahvalio se organizatorima na pozivu.
Ravnateljica je istaknula da su upravo ovakvi susreti važni za razmjenu informacija i poboljšanje naših knjižničnih usluga i aktivnosti te pozvala sve u obilazak Knjižnice Franjevačkog samostana.
Dan otvorenih vrata samostanske Knjižnice omogućio je svim zainteresiranim građanima pregled inkunabula, hrvatske vrijedne knjige – rare, stranih knjiga od 16. -18. stoljeća, te svih ostalih knjiga koje čine vrijedno knjižno blago Knjižnice. Od 2012. godine knjižničarka Mirta Lulić obrađuje sve knjige u računalnom programu Crolist kako bi knjige bile dostupne i na suvremenim medijima. Dani otvorenih vrata trajali su od 12.00 – 19.00 sati. Knjižnicu su posjetile sve dobne skupine od osnovnoškolske djece, studenata koji su na razmjeni iz Bugarske, Njemačke, Bosne i Hercegovine, Albanije do umirovljenika koji su se prisjetili dana otvorenja same Knjižnice davne 1987. godine. Zainteresiranost građana bila je velika, njih 125-ero pokazalo je veliku oduševljenost velikim brojem starih i rijetkih knjiga, posebice inkunabula.