Jučer je u Gradskoj knjižnici Našice održan vrlo poseban susret i razgovor s našim gostom, prof. Brankom Kranjčevom!
Okupljenu mnogobrojnu publiku pozdravila je u ime ravnateljice Marije Buha, knjižničarka Mirta Lulić.
Prof. Branko Kranjčev iza sebe ima impresivnih 55 godina kolekcionarskog, istraživačkog i publicističkog rada s područja pedagogije, arheologije i muzeologije.
U našem gradu profesora svi poznaju kao dugogodišnjeg nastavnika i pedagoga, ali i neumornog istraživača kulturno-povijesnog i prirodnog nasljeđa koji je svojim radom zadužio našu lokalnu zajednicu, ali i šire. Profesor je autor 23 publikacije koje su nastale samostalno i u suautorstvu. Dao je znatan doprinos arheološkoj i mineraloškoj zbirci i utemeljenju arheološkog i prirodoslovnog odjela Zavičajnog muzeja u Našicama.
Dobitnik je nagrade ”Ivan Filipović” 1995. godine i Nagrade grada Našica za životno djelo 2012. godine.
Naglasio je kako ima i pet neobjavljenih rukopisa, a mi mu ovim putem želimo čestitati na impresivnom radu te da uskoro pročitamo i neke od rukopisa u objavljenom izdanju!








